Home Rajoni Bilanci në Ma...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut, 20 viktima dhe 392 raste të reja nga COVID-19

11
0

MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 20 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19. 10 prej fataliteteve u shënuan vetëm në Shkup. Po ashtu janë 392 raste të reja brenda kësaj të shtune.

Vendi fqinj ka 12 mijë raste aktive teksa vijon me procesin e vaksinimit masiv ndërsa ka rekomanduar edhe dozën e tretë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit