Stuhi e fortë në Malin e Zi, humbin jetën dy persona

Dy persona vdiqën si pasojë e një stuhie të fortë që përfshiu Malin e Zi të martën, ndërsa një fushë golfi u godit nga rrufeja, thanë zyrtarët.

“Një punëtor i kantierit në qytetin bregdetar të Canj vdiq kur një vinç u shemb gjatë një stuhie të fortë,” tha policia malazeze për AFP. Ata thanë se punëtori ishte brenda vinçit kur ai u shemb.

Një person tjetër vdiq kur rrufeja goditi një fushë golfi në një vendpushim, por shkaku i vdekjes ende nuk është konfirmuar nga autopsia, tha policia.

Stuhia, e cila kishte goditur tashmë Slloveninë, Kroacinë dhe Serbinë, arriti në Mal të Zi, duke shkaktuar dëme të rënda.

Shiu i dendur dhe erërat e forta shkatërruan pemë, ngritën pllakat e çatisë dhe shkaktuan kaos të gjerë trafiku, raportuan mediat lokale.

SHKARKO APP