Home POLITIKE Bledi Çuçi: A...

Bledi Çuçi: Aministinë penale do ta miratojmë të enjten

33
0

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Bledi Çuçi, ka dekaruar se të enjten miratohet ligji për Aministinë penale.

“Aministia penale do ta miratojmë të enjten! Nuk do të ketë tolerancë për ata të gjykuar nga GJKKO.

Ishte një çështje që i takoi kuorumit. I qëndruam një qasje të mëparshme për të mos krijuar precedent, por ka vend për interpretim. Ne do i çojmë për rivotim. Është një ligj i cili ka marrë dhe në parim e tërësi votat e nevojshme. Janë disa momente që lidhen me disa nene të caktuara që besoj se do kapërcehet”, tha Çuçi në një prononcim për median.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit