Home POLITIKE Braimllari: S...

Braimllari: Shqipëria e dyta në botë për korrupsion, Rilindja nxin vendin në çdo raport ndërkombëtar

24
0

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari thotë se Shqipëria është e dyta në botë për korrupsion dhe për Rilindja nxin vendin në çdo raport ndërkombëtar. ”Është fakt tani që qeveria Rama është më e korruptuara në botë, kjo e faktuar dhe në raportet e bankës botërore dhe BERZH duke rënduar drejtpërdrejt qytetarët dhe biznesin vendas. Qëllimi kryesor i Rilindjes është korrupsioni, vjellja e qytetarëve dhe shkatërrimi i biznesit”.

Postimi i plotë

Shqipëria e dyta në botë për korrupsion. Rilindja nxin Shqipërinë në çdo raport ndërkombëtar.

Qeveria Rama renditet e dyta në botë për korrupsion dhe për kapjen e shtetit nga monopolet që janë favorizuar nga qeveria përmes ndërhyrjes në sistemin gjyqësor.

Është fakt tani që qeveria Rama është më e korruptuara në botë, kjo e faktuar dhe në raportet e bankës botërore dhe BERZH duke rënduar drejtpërdrejt qytetarët dhe biznesin vendas.

Qëllimi kryesor i Rilindjes është korrupsioni, vjellja e qytetarëve dhe shkatërrimi i biznesit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit