Home Sporti Cagliari shok...

Cagliari shokon Napolin në fundin e ndeshjes dhe e largon nga zona Champions

34
0

Cagliari befason Napolin në fundin e ndeshjes, duke arritur që të dalë me një barazim 1-1 nga dueli i sotëm. Kampionët në fuqi do të kalonin të parët në avantazh me Osimhen në minutën e 66-të.

Kur të gjithë menduan se ndeshja po shkote drejt fundit, Luvumbo arriti që të gjejë rrugën e rrjetës në kohën shtesë, duke i hequr fitoren Napolit në limitet e ndeshjes.

Napoli me këtë barazim mbetet në vendin e 9-të me 37 pikë duke regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit