Home Sporti Calhanoglu: J...

Calhanoglu: Jam mesfushori më i mirë në botë, nuk ka asnjë si unë

132
0

Hakan Calhanoglu ka dhënë së fundmi një intervistë inteesante duke mos e kursyer modestinë. 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri i Interit të Simone Inzaghit, që po funksionon për mrekulli gjatë këtij sezoni.

“Muaj më parë u shpreha se jam ndër pesë regjisorët më të mirë në botë, por askush nuk më besoi. Gjithsesi, unë kam besim të madh te vetja, i njoh cilësitë e mia dhe nuk kam frikë nga askush.

Askush nuk i shënon golat që realizoj unë. Unë nuk shënoj gola nga një metër larg, por nga shumë larg. Si nga goditjet e dënimit. Unë bëj gjëra të vështira dhe të komplikuara.

Pesë më të mirët në rolin tim? Hakan Calhanoglu vjen i pari… Më pas me radhë: Rodri, Toni Kroos, Kimmich dhe Enzo Fernandez.

Nuk më pëlqen të kthej topin pas, preferoj të vertikalizoj menjëherë dhe të luaj shpejt topin. Provoj të shfrytëzoj hapësirat e krijuara.

Idhulli im? Andrea Pirlo. Më pëlqente shumë stili i tij i lojës dhe qëndrimi i qetë që kishte në fushë. Nuk e ndjente fare stresin dhe presionin. Nuk e harroj penalltinë që shënoi ndaj Hart në Euro 2012. Pirlo është idhulli im, ai ishte numri një”m tha Calhanoglu

11 gola dhe 3 asiste numëron Calhanoglu deri në këtë fazë të sezonit. Interi po dominon Serie A dhe është shumë afër yllit të dytë. Skuadra italiane dëshiron t’i shkojë sërish deri në fund edhe Champions League.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit