Home Rajoni Charles Miche...

Charles Michel mbërrin në Shkup, opozita protesta të dhunshme

48
0

Këtë të martë, Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel pritet të vizitojë Shkupin.

Në fokus të bisedimeve mes Michel dhe liderëve politikë në Shkup, do të jetë propozimi francez për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Sofjen, dhe rrjedhimisht zhbllokimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Protestat e zhvilluara para godinës së qeverisë kundër propozimit, u përshkallëzuan në dhunë mbrëmjen e së hënës. Disa prej pjesëmarrësve kaluan gardhin mbrojtës para qeverisë dhe godinës së parlamentit, duke u përpjekur të hyjnë atje.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit