Home Sporti Chelsea shkat...

Chelsea shkatërron Tottenhamin në derbin e Londrës (VIDEO)

77
0

Chelsea nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon. Blutë e Londrës morën një fitore të pastër 3-0 ndaj Tottenham-it në transfertë, duke iu bashkuar Liverpool dhe Manchester United në krye të Premier League, me 13 pikë.

Ekipi i Thomas Tuchel zhbllokoi rezultatin pas një goditjeje me kokë të mbrojtësit veteran Thiago Silva në fillimin e pjesës së dytë, ndërkohë që Kante dyfishoi avantazhin në minutën e 57-të.

Rudiger do të vuloste fitoren e Bluve të Londrës me një gol të shënuar në kohën shtesë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit