Home POLITIKE Damian Gjiknu...

Damian Gjiknuri dhe Ministrja e Arsimit, Evis Kushi homazhe në varrezat e Dëshmorëve në Elbasan

203
0

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri dhe drejtues politik në qarkun e Elbasanit bashkë me ministren e Arsimit, Evis Kushi zhvilluan homazhe në varrezat e Dëshmorëve në Elbasan.

Mes qindra qytetarëve, të dy, Gjiknuri dhe Kushi vendosën kurora me lule në varrezat e Dëshmorëve.

Pas homazheve, Kushi dhe Gjiknuri si dy socialistë serioze dhe me taban të majtë, thanë për mediat se “dëshmorët janë historia e Shqipërisë nga ku amaneti i tyre tashmë është realitet për një Shqipëri demokratike dhe të lire”.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit