Home POLITIKE Deputetët e B...

Deputetët e Bashës do ta votojnë Amnistinë Penale

465
0

Amnistia Penale kërkon 84 vota në parlament, ndërkohë që PS nuk i ka këto vota. Por PS ka 74 deputetë dhe me deputetët e PSD shkon në 77. PDIU e Idrizit deklaroi se tre deputetët e tij do ta votojnë.

Pra shkon në 80 deputetë, kur duhen edhe 4 deputetë nga radhët e PD së Bashës.

Basha dhe Alibeaj kanë ngritur disa kushte sa për të thënë se gjoja nuk duan, por ditën e enjte do të shkojnë dhe ta votojnë pasi mazhoranca po bën gati disa lëshime që kërkon Basha.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit