Home POLITIKE Deputeti i PD...

Deputeti i PD hedh akuzën e fortë: Kriminelë që kërkohen nga Spanja po përdoren nga PS për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit

76
0

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka bërë një deklaratë të fortë sot në Kuvend, kur tha se persona të kërkuar nga Spanja të akuzuar apo të dënuar për krime, punojnë në fushatat zgjedhore për PS-në.

Deklarata e Ervin Salianji:

Ne ekspertojmë krim në Evropë dhe e mbrojmë. Ka pas 25 kërkesa tha ministri i Drejtësisë nga Spanja për ekstradim, pra njerëz që rrinë e jetojnë këtu një pjesë i përdorni për fushatë duke ua çuar kërkesat e eksrtradimit por u thoni nuk ju ekstradojmë vetëm punoni për PS, është taktikë e përdorur kudo e përdorët njësoj në këto zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit