Home POLITIKE Elon Musk jep...

Elon Musk jep lajmin e madh: Interneti ”Starlink” me shpejtësinë më të lartë, aktiv dhe në Shqipëri

283
0

Elon Musk thotë se sateliti Starlink tashmë përfshinë edhe në Shqipëri. Starlink është plejada e parë dhe më e madhe satelitore në botë që përdor një orbitë të ulët të Tokës për të ofruar internet me brez të gjerë të aftë për të mbështetur transmetimin, lojërat në internet, video thirrjet dhe më shumë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit