Home Sporti “Eurosport”: ...

“Eurosport”: Mos nënvlerësoni Shqipërinë, kujdes nga Broja

236
0

Media prestigjoze ndërkombëtare “Eurosport”, i ka dhënë një hapësirë të veçantë në analizën që i bënë skuadrave pjesëmarrëse në Euro 2024, edhe kombëtares tonë kuq e zi.

“Një ekip ambicioz, këmbëngulës dhe i përgatitur. Kundërshtari i parë i Axurrëve në Euro 2024 është më i vështirë sesa mund të pritet. Kombëtarja e Sylvinhos, në fakt, u kualifikua shumë përpara për kompeticionin e Gjermanisë dhe në ndeshjen në Westfalenstadion të Dortmundit ka të gjithë potencialin për të vënë në vështirësi Italinë e Spallettit.

Blloku ‘Italian’ i përbërë nga Gjimshiti, Ismajli, Asllani, Bajrami, Ramadani, Berisha dhe Kumbulla kryeson një grup të larmishëm dhe cilësor. Shqipëria është një ekip që nuk i trembet askujt, mund të krijojë probleme të ndryshme për Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.

Sylvinho praktikon futboll të ekuilibruar në të cilin kujdeset shumë për fazën e mbrojtjes, pa mohuar megjithatë agresionin e menjëhershëm pasi humbet posedimin e topit.

Duhet kujdes i veçantë për Armando Broja, i cili pas një mungese gati dyvjeçare për shkak të dëmtimit, po i afrohet kampionatit europian me një formë të shkëlqyer dhe një besim të ri”, shkruan ndër të tjera Eurosport.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit