Home Sporti Familja Al Th...

Familja Al Thani gati të blejë Manchester United për 6 miliardë euro

128
0

Familja Al Thani synon të ketë të ketë në pronësi një tjetër gjigant europian. Jassim Bin Hamad Al Thani ishte gati të dërgonte një ofertë prej 4.5 miliardë euro për Manchester United.

Oferta e emirit nga Katari tashmë për të pasur pronësinë e “Djajve të Kuq”, tashmë është rritur. Sipas raportimit nga “Sportmediaset”, Jassim Bin Hamad Al Thani tashmë ka vendosur në pjatë një ofertë prej 6 miliardë euro për të blerë Manchester United.

Jassim Bin Hamad Al Thani është pronar i PSG-së dhe njëkohësisht djali i ish-kryeministrit të Katarit, Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit