Home Euro 2020 Federata dane...

Federata daneze jep lajmin e madh për gjendjen e Christian Eriksen

38
0

“Christian Eriksen është i vetëdijshëm dhe në gjendje të qendrueshme, ndodhet në Rigshospitlaet dhe do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme mjekësore”.

Ky është mesazhi i dhënë nga Federata Daneze e Futbollit, që ka qetësuar botën pas disa minutave të gjata frike dhe paniku për mesfushorin e Inter-it në stadiumin e Kopenhagen, gjatë Danimarkë-Finlandë.

Futbollisti humbi ndjenjat në minutën e 41-të dhe është larguar me barelë nga fusha pasi i është bërë masazh kardiak.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit