Home Sporti Ferrari preza...

Ferrari prezanton makinën e vitit 2023, “SF-23”

68
0

Ferrari ka prezantuar makinën me të cilën do të konkurrojë në Botërorin e Formula 1 për vitin 2023.

Ferrari SF-23 u prezantua në pistën e Fioranos, në Itali, ku të pranishëm ishin pilotët Charles Leclerc dhe Carlos Sainz, bashkë me drejtorin e ri të skuadrës, Frédéric Vasseur.

Ndryshe nga skuadrat e tjera, Ferrari e ka prezantuar në pistë makinën e re, me Charles Leclerc që realizoi xhirot e para në pistë.

FIRST LOOK: Ferrari reveal their 2023 SF-23 F1 car at Maranello | Formula 1®

The Ferrari SF-23, 'unprecedented in terms of speed' declares Benedetto  Vigna : PlanetF1

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit