Home Sporti FIFA publikon...

FIFA publikon renditjen e re, Shqipëria humbet pozicione pas barazimeve ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe

411
0

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve pas mbylljes së fushatës së kualifikimeve të Europianit. Kombëtares sonë dy barazimet ndaj Moldavisë e Ishujve Faroe i kushtuar shumë, duke u pozicionuar tashmë në vendin 62-të të renditjes, duke humbur 3 pozicione në tabelë, që nga përditësimi i fundit.

Në krahun tjetër, Kosova arriti të marrë 1 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, në 3 përballjet e nëntorit, respektivisht ndaj Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë, por humbja nuk është se ndikoi shumë, me “Dardanët” që janë ngjitur me plot 4 vende në renditjen e Kombëtareve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit