Home Sporti Fitoi Champio...

Fitoi Championsin, Chelsea rinovon për 3 vite me trajnerin Tuchel!

6
0

Chelsea rinovon kontratën me Thomas Tuchel. Trajneri gjerman mori drejtimin e “Bluve të Londrës” në muajin janar dhe ia ka dalë të zhvillojë një punë fantastike në stol.

Ai udhëhoqi ekipin londinez drejt fitimit të Champions League, një sukses që mungonte prej 9 vitesh në klubin e Premier League. Drejtuesit e klubit kanë vendosur t’i dhurojnë zgjatjen e kontratës, teksa 47-vjeçari do të qëndrojë në pankinën e Chelsea-it deri në verën e vitit 2024.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit