Home Sporti Formacionet z...

Formacionet zyrtare të super “El Clasicos”, Real Madrid-Barcelona

149
0

Real Madrid-Barcelona, është super sfida që vjen mbrëmjen e sotme, dhe që i gjen të dyja skuadrat në momente krjetësisht të kundërta. Reali kërkon fitoren për të siguruar titullin, ndërkohë që katalasnait për të mbajtur gjallë shpresat për kampionat.

Ancelotti ka zgjedh Lucas si mbrojtës i djathtë, Tchouaméni rimerr pozicionin qendror dhe Camavinga do të jetë mbrojtës i majtë.

Sa u përket formacionit të Barcelonës, Xavi hedh në fushë nga minuta e parë më të mirët që ka në dispozicion, me De Jong-Gundogan-Pedri në mesfushë dhe Rapinha-Leëandoëski-Yamal në sulm.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit