Home POLITIKE FOTO/ Gati si...

FOTO/ Gati sinjalistika në aksin nyja e Shkozetit-mbikalimi i Plepave, Rama: Lehtësohet ndjeshëm qarkullimi

113
0

Në segmentin nyja e Shkozetit-mbikalimi i Plepave në Durrës, me gjatësi prej 4 km, kanë përfunduar edhe punimet e sinjalistikës.

Kryeministri Edi Rama ndau në rrjetet sociale pamje nga rruga e përfunduar me sinjalistikë, duke përmbyllur kështu plotësisht këtë ndërhyrje të rëndësishme për qarkullimin e automjeteve. ”Falë kësaj ndërhyrjeje tashmë qarkullimi i automjeteve është lehtësuar ndjeshëm”.

Ky segment, pjesë e anashkalimit të Durrësit, është shumë i rëndësishëm pasi shërben për lidhjen e superstradës Tiranë-Durrës nga Nyja e Shkozetit deri në Mbikalimin e Plepave ku lidhet me rrugën Tiranë-Ndroq-Plepa dhe rrugën Plepa-Kavajë-Rrogozhinë.

Të gjitha mjetet e zonës së veriut që lëvizin drejt jugut dhe ato të Portit të Durrësit kalojnë në këtë segment rrugor.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit