Home Sporti Frakturë në k...

Frakturë në këmbë, ylli i Italisë humbet “Euro 2024”

68
0
epaselect epa08006729 Italy's Nicolo Zaniolo celebrates after scoring the 2-0 goal during the UEFA Euro 2020 group J qualifying soccer match between Italy and Armenia at the Renzo Barbera stadium in Palermo, Italy, 18 November 2019. EPA-EFE/CARMELO IMBESI

Nicolo Zaniolo do të mungojë në Kampionatin Europian të ardhshëm të futbollit për shkak të lëndimit të pësuar gjatë ndeshjes së fundit në kampionat mes Aston Villa dhe Liverpoolit.

Ish-lojtari i Romës, që luan në Premier League me Aston Villa, si i huazuar nga Galatasaray, ka pësuar një mikrofrakturë në këmbë. Një dëmtim që do ta lërë 24-vjeçarin jashtë fushës për të paktën një muaj.

Një goditje e rëndë kjo për kombëtaren “axurre”, që luan në Europian si kampionë në fuqi. Italia është një nga rivalët e Shqipërisë në Euro 2024, bashkë me Kroacinë dhe Spanjën.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit