Home Sporti Gabimet e arb...

Gabimet e arbitrit për PSG-Newcastle, UEFA ndëshkon gjyqtarin polak që ishte në VAR

1443
0

Gabimet e arbitrave të bëra gjatë ndeshjes mes PSG dhe Newcastle në Champions League sjellin pasoja të menjëhershme për një nga protagonistët. VAR-i i ndeshjes së luajtur në Paris, polaki Tomasz Kwiatkowski, u sanksionua menjëherë nga UEFA dhe nuk do të jetë në monitor këtë mbrëmje për ndeshjen mes Real Sociedad dhe Salzburg.

Vendin e tij do ta zërë gjermani Marco Fritz, tashmë asistent i VAR-it në ndeshjen Shakhtar-Antwerp të luajtur dje në Hamburg. UEFA, edhe një herë, ka treguar ashpërsi ndaj një arbitri: objektivi, megjithatë, është gjithashtu të shmangë presionin e mëtejshëm dhe të panevojshëm ndaj Kwiatkowski.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit