Home Sporti Gaboi ndaj PS...

Gaboi ndaj PSG, Barcelona nxjerr në shitje mbrojtësin e njohur

52
0

Barcelona duket se është gati ta shesë Ronald Araujo. Uruguaiani ka qenë një nga pikat më të forta të Barçës, por klubi duket se është gati ta shesë lojtarin për të plotësuar kriteret financiare të La Liga-s.

Araujo pëlqehet nga shumë skuadra dhe shitja e tij mund të përfitojë një shumë të madhe, që mund të ndihmojë financat e skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Uruguaiani konsiderohej i paprekshëm, por rritja e papritur e 17-vjeçarit Pau Cubarsi mund të sjellë largimin e tij nga klubi katalanas.

Klubet e interesuara për Araujo janë Manchester United, Bayern Munich dhe Atletico Madrid. 25-vjeçari mund të dërgojë tek arkat e klubit 100 milionë euro nëse do të shitet këtë verë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit