Home Sporti Galatasaray k...

Galatasaray kërkon Rey Manaj, por sulmuesi shqiptar ka çmim “të kripur”

371
0

Galatasaray ka nisur nga puna për të projektuar skuadrën e re. Pasi zgjati bashkëpunimin me Torreira, Barış Alper Yılmaz, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan dhe Muslera, klubi po mendon për afrimet.

Një prej emrave që përfundoi në radarët e gjigandëve turq të Gallatës është Rei Manaj. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen këtë sezon me Sivasspor, me më shumë se 20 gola të shënuar në kampionat dhe Kupë.

Mediat zbulojnë se Gallatasaray kontaktuan Sivasspor për Manaj, por bisedimet u ndalën menjëherë, pasi për transferimin verdhekuqtë duhen të paguanin në arkat e klubit 10 milionë euro.

Ekipe të tjera, që mund të bëjnë ndonjë lëvizje për lojtarin janë Getafe dhe Mallorca nga Spanja dhe Al Tai nga Arabia Saudite.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit