Home Sporti Giroud befaso...

Giroud befason Milanin, vendos të qëndrojë tek Chelsea!

9
0

Oliver Giroud ka vendosur që të rinovojë kontratën me Chelsea-n. Francezi ishte shumë afër transferimit tek Milan, por duket se suksesi në Londër e ka dehur. Ai do të vijojë edhe për një vit tek Chelsea.

Së fundmi Giroud fitoi Champions League edhe pse nuk luajti asnjë minutë në finale, por 34-vjeçari është i vendosur të qëndrojë. Gara për kreun e sulmit tek Chelsea është më e fortë se kurrë, me Werner dhe Havertz, ndërkohë që Tuchel kërkon edhe një tjetër bomber, një mes Lukakut dhe Kane.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit