Home POLITIKE Gjykata liron...

Gjykata liron protestuesit, Gaz Bardhi: Efektivët që i dhunuan do mbajnë përgjegjësi penale dhe personale

84
0

Kreu i grupit parlamentar të PD Gazment Bardhi ka folur pas vendimit  të Gjykatës së Tiranës për lirimin e 4 protestuesve të 20 shkurtit.

“Dje kemi bërë kallëzim penal dhe ankimim në APM për efektivët që dhunuan protestuesit. Secilit prej tyre duhet t’i bëj një paralajmërim publik, dhuna është akt personal dhe ka pasoja personale. Çdo punonjës i veshur me uniformë duhet të zbatojë ligjin.

Secili prej tyre është identifikuar do mbajë përgjegjësi penale dhe personale.

Secili prej tyre janë në moshë të re dhe nuk kanë bërë rezistencë. Janë dhunuar gjatë shoqërimit dhe në Komisariat. Kur tejkalohet ligji nënkupton që kanë një mllef personal.

Janë tre punonjës, dy të cilët kanë qenë pjesë e shoqërimit dhe një i cili ishte i pranishëm në komisariat”, ka thënë Bardhi para gazetarëve.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit