Home Sporti Gol fantazmë ...

Gol fantazmë në miqësoren Chelsea-Arsenal, gjyqtarët nuk e panë topin që shkoi brenda kuadratit (VIDEO)

23
0

Talentit të Arsenalit, Joe Willock i është mohuar një gol krejtësisht i dukshëm në miqësoren ndaj Chelsea-t. Ai arriti që të barazonte rezultatin (2-2) 10 minuta nga fundi i miqësores së sotme, por goli nuk u akordua.

Willock goditi mjaft mirë me të djathtën brenda zonës, topi preku traversën dhe më pas shkoi brenda vizës së portës, por një gjë e tillë nuk u pa as nga arbitri anësor dhe as nga kryesori.

Teknologjia nuk përdoret në miqësore, ndaj dhe vendimi nuk ndryshoi dhe për pasojë goli fantazmë mbeti i tillë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit