Home Sporti Haaland pushi...

Haaland pushime luksoze në Mikonos, një drekë i shkon 500 mijë euro

13
0

Erling Haaland po shijon çdo pasojë të kësaj arritjeje spektakolare. Vetëm pak vite më parë befasonte të gjithë me 9 gola në një ndeshje të Botërorit U-20, ndërsa sot, norvegjezi është një prej sulmuesve më të fortë në botë, edhe pse vetëm 21 vjeç.

Por “bëma” e fundit e tij nuk vjen nga fusha e blertë. Tani është kohë pushimesh dhe ai ka gjetur vendin ideal për të shijuar ditët e nxehta të verës, ishullin e Mikonosit. Sipas raportimeve në mediat greke, Haaland nuk është kursyer fare, kur për një drekë ka paguar 500 mijë euro, duke lënë edhe 30 mijë euro bakshish.

Një shifër marramendëse për këdo, por jo për Haaland, i cili fiton rreth 162 mijë euro në javë te Dortmund. “Ngjarja” ka ndodhur në kompleksin Nammos, një rezidencë luksoze pranë plazhit, me restorante me prodhime deti dhe bare, që përshkruhet si “vendtakimi” i yjeve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit