Home POLITIKE Hidhen themel...

Hidhen themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tiranë. Veliaj: Mundësi historike të kalojmë nga fasonet te shërbimet digjitale

7
0

Pas nisjes së punimeve për transformimin e Piramidës në qendrën më të madhe të inovacionit, Tirana është gati që të nisë nga puna edhe për krijimin e zonës së parë të teknologjisë.

Përmes një postimi në twitter, kryebashkiaku Erion Veliaj bën me dije se gjatë vizitës në Turqi janë hedhur themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tirane – Albania Techno Park në partneritet dhe me liderët turq të 87 zonave të ngjashme atje.

“Hodhëm themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tiranë – Albania Techno Park me nismën e Edi Ramës dhe partneritetin e liderëve të 87 zonave të ngjashme në Turqi! Kemi një mundësi historike të kalojmë nga tranzicioni i fasoneve tek e ardhmja e shërbimeve dixhitale – FORCA”, shkruan Veliaj

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit