Home Sporti Holanda ka në...

Holanda ka në skuadër lojtarin më të vjetër të “Euro 2020”

35
0

Holanda po kthehet ngadalë në elitën e kombëtare të botës, teksa do të kenë në skuadër lojtarin më të vjetër të këtij Europiani, Maarten Stekelenburg. Pas përjashtimit të Cillessen, ai diskuton fanellën e titullarit me Krul dhe të sapoardhurin, Marco Bizot, të thirrur pas vendimit të trajnerit De Boer.

Duke luajtur në ndeshjet e grupeve dhe ndoshta më vonë, Stekelenburg do të jetë më i vjetri në fushë në këtë kompeticion. Sidoqoftë, jo më i vjetri absolute në të gjithë Europianët. Në edicionin e kaluar, portieri hungarez, Kiraly, në fakt luajti 40 vjeç.

Stekelenburg ka një kontratë me Ajaxin deri më 2022, kur do të jetë disa muaj larg të 40-tave. Stekelenburg është thirrur nga De Boer për Kampionatin Europian të kësaj vere, pavarësisht se nuk ka luajtur me ekipin kombëtar holandez që nga viti 2016.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit