Home Sporti Huliganët pol...

Huliganët polak bëjnë namin në Angli, plagosen tre efektivë policie (FOTO LAJM)

214
0

Ernest Muçi dhuroi spektakël edhe njëherë tjetër në ndeshjen e vlefshme për Conference League ndaj Aston Villa-s. Gjithsesi fansat polakë nuk mundën ta ndiqnin nga afër talentin shqiptar në këtë ndeshje, pasi u përleshen me forcat e policisë para se të niste takimi.

“Daily Mail” raporton se huliganët polakë janë përplasur me policinë dhe për pasojë 3 efektivë janë dërguar në spital, një prej të cilëve u përfshi nga flakët.

Ndërkohë, raportohet se 39 tifozë të Legias u arrestuan nga policia, ndërsa të tjerët nuk u futën në stadiumin e Aston Villa-s. Në fund, anglezët arritën ta fitojnë këtë takim me rezultatin 2-1.

Huliganët polakë shkaktuan trazira edhe në “Air Albania” më 10 shtator kur kombëtarja kuqezi triumfoi 2-0 dhe hodhi në atë kohë një hap të sigurt drejt kualifikimit në Europian.

Legia Warsaw fans rioted with police as three officers were injured

Police battled the fans as flares were lit by the travelling support

It was a chaotic scene outside Villa Park

Legia supporters were furious they could not enter the ground

Four police officers were injured in the violence

One cop was set on fire by a flare and taken to hospital

Fans were pelted with missiles

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit