Home POLITIKE Ilir Meta: Ed...

Ilir Meta: Edhe 100 vite të reja për Elmar Brok, këtë europian të madh që po lufton për rivendosjen e demokracisë

57
0

Kreu i LRI, Ilir Meta ka uruar ish-eurodeputetin gjerman të CDU-së, Elmar Brok me rastin e ditëlindjes. Brok është shfaqur këtë të martë në banesën e kreut të PD-së, Sali Berisha, teksa ka mbajtur një fjalim nga dritarja e banesë së ish-kryeministrit në tubimin e djeshëm.

“Edhe 100 vite të reja për Elmar Brok, këtë europian të madh që zgjodhi të jetë në këtë ditë të veçantë pranë Liderit historik të Partisë Demokratike, z.Berisha dhe opozitës shqiptare, që po lufton për rivendosjen e demokracisë dhe zhbllokimit të integrimit europian. Triumfi i opozitës është i padiskutueshëm! ✌️🇦🇱”, shkruan Meta në Facebook.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit