Home Sporti “Imazhi i Shq...

“Imazhi i Shqipërisë”, Xherdan Shaqiri uron 111 vjetorin e Pavarësisë

263
0

Sulmuesi me origjinë shqiptare i Chicago Fire, Xherdan Shaqiri nuk harron kurrë së shfaqur patriotizmin dhe dashurinë për Shqipërinë. Së fundmi, Shaqiri ka uruar festën e Pavarësisë, 28 nëntorin, përmes një fotoje shumë të bukur të postuar në “Insta-Story”.

Xherdani ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë, të udhëhequr nga shqiponja në flamurin “kuqezi”, duke e përshkruar këtë foto me vetëm dy fjalë “Imazhi i Shqipërisë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit