Home Sporti Ishte objekti...

Ishte objektiv i Milanit, Botman firmos për ekipin anglez për 37 mln euro

76
0

Sven Botman sot do të kryejë vizitat mjekësore tek skuadra e Neëcastle dhe më pas do të firmosë kontratën me klubin anglez.

Ish-mbrojtësi i Lille, i ndjekur prej kohësh nga Milanit, vendosi që të transferohet në Angli, i tunduar nga paratë e shumta të ofruara nga “qymyrxhinjtë”.

Botman do të transferohej te kuqezinjtë, por Neëcastle ndërhyri duke paguar 37 milionë euro plus bonuse. Një tjetër objektiv i madh i bardhezinjve do të jetë edhe Armando Broja, teksa për të kanë nisur trattivat e para me Chelsea-n.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit