Home POLITIKE ”Jam i ...

”Jam i tronditur”, Rama i uron homologut sllovak shërim të shpejtë dhe një rikthim të jashtëzakonshëm

111
0

Kryeministri Edi Rama i uron homologut sllovak shërim të shpejtë nga atentati që iu bë sot nga një shkrimtar 71-vjeçar.

Rama teksa shprehur i tronditur, shkruan në një postim në X, se beson se Robert Fico i cili është në luftë me jetën në spital pasi ka marrë 3 goditje me plumba, do ketë një rikthim spektakolar pas kësaj ngjarje të rëndë.

”Jam thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar nga lajmi i makthshëm i sulmit ndaj kryeministrit të zgjedhur në mënyrë demokratike të Sllovakisë. Roberti është një i mbijetuar i fortë dhe një mik i dashur, dhe unë shpreh urimet e mia të përzemërta për një shërim të shpejtë dhe një rikthim të jashtëzakonshëm”,-shkruan Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit