Home Sporti Jo vetëm elim...

Jo vetëm eliminimi nga Championsi, Barcelona mbetet dhe jashtë Botërorit të Klubeve

59
0

Barcelona u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, por do të mbetet edhe jashtë Botërorit të ri për Klubet, që organizohet nga FIFA dhe nis me strukturë ndryshe verën e vitit 2025 në SHBA. Për Spanjën, përveç Real Madridit, kualifikohet edhe Atletico Madridi në këtë kompeticion.

Sipas përllogaritjes së pikëve në tabelën hyrëse, Barça duhej të ishte kualifikuar në finalen e Champions League të këtij viti dhe të shpresonte që “colchoneros” të eliminoheshin kundër Borussia Dortmundit.

Me eliminimin e të dyja skuadrave iberike në çerekfinale, renditja mbetet e pandryshuar dhe avantazhi i skuadrës së Simeone ndaj Blaugranave nuk mund të zvogëlohet më.

Lista e skuadrave evropiane që do të marrin pjesë në Botërorin e ri për Klube është thuajse e plotë.

Ekipet e kualifikuara: Manchester City, Chelsea, Real Madrid, Bayern Munich, Borussia Dortmund, Inter, PSG, Porto, Benfica, Juventus, Atletico Madrid, Salzburg ose Arsenal

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit