Home Sporti Juventus bën ...

Juventus bën gati rinovimin me Yldiz, gati t’i ofrojë numrin 10

22
0

Juventus ka nisur lëvizjet e para të merkatos dhe në qendër të vëmendjes është talenti 19-vjeçar turk, Kenan Yildiz. Këtë sezon, në debutimin e tij me bardhezinjtë, turku ka realizuar 4 gola në 31 ndeshje.

Kontrata aktuale e Yildiz skadon në vitin 2027, por Juventus kërkon t’ia shtyjë atë edhe me një vit (2028). Ndaj, palët kanë nisur nga bisedimet për të hedhur firmën në kontratën e re.

Për ta bindur, bardhezinjtë do t’i japin fanellën me numrin 10, si një lider në të ardhmen. Sipas “Tuttosport”, lojtari është gati të ndërmarrë hapin e madh, por kërkon edhe më shumë garanci.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit