Home POLITIKE Kadilli: Nga ...

Kadilli: Nga PD, u shndërrua në PB (erisha) – Tashmë edhe e trashëgueshme

453
0

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli komentoi në një intervistë për Euronews Albania Kuvendin e Rithemelimit të PD, i organizuar një ditë më parë.

Sipas tij, promovimi që ju në atë kuvend vajzës së Sali Berishës, Argita Malltezi tregon më së miri se kemi të bëjmë me një projekt politik familjar.

“Si sjellja e Berishës, si hapësira dhe promovimi i vajzës së tij, provojnë katërcipërisht që kemi të bëjmë me një projekt familjar, me njerëz që merren me politikë, por që nuk prodhojnë politikë, vetëm mbrojtje të interesave të Berishës dhe familjes së tij.

Në 3 dekada Berisha e ka përdorur PD për interesat e veta dhe të familjes dhe sot kjo u bë e dukshme për këdo, s’ka më nevojë për shpjegime. As Enver Hoxha nuk guxoi ta bënte këtë që t’i vinte në krye fëmijët e vet. Kemi të bëjmë qartë me një projekt politik familjar interesat familjare që mbrohen përmes mekanizmave politikë”, tha Kadilli.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit