Home Sporti Kalendari i j...

Kalendari i javës së tretë të Superiores, ndeshjet luhen në tri ditë!

97
0

Kalendari për javën e tretë të Abissnet Superiores, do të luhet në tre ditë, duke nisur nga e shtuna pasdite deri të hënën. Sfida e parë e javës është ajo mes Teutës dhe Dinamos, që është planifikuar të luhet të shtunën në orën 13:45, në stadiumin e Rrogozhinës.

Të shtunën në të njëjtën orë, do të luhet sfida Kastrioti-Tirana. Ky takim do të luhet në Kamëz, që është bërë edhe shtëpia e krutanëve që prej rikthimit në elitën e futbollit shqiptar.

Të dielën do të luhet dueli mes Partizanit e Vllaznisë, e cila do të startojë në orën 19:45 në stadiumin “Elbasan Arena”, që është zgjedhur nga kryeqytetasit për pritjen e këtij takimi. Dy sfidat e tjera të javës së tretë, Egnatia-Skënderbeu dhe Laçi-Kukësi, do të luhen të hënën në orën 13:45.

Kalendari i javës së tretë:

E Shtunë, 13:45

Teuta – Dinamo (Rrogozhine)

Kastrioti – Tirana (Kamëz)

E Diel, 19:45

Partizani – Vllaznia (Elbasan Arena)

E Hënë, 13:45

Laçi – Kukësi

Egnatia – Skënderbeu

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit