Home Sporti Kane drejt la...

Kane drejt largimit, Tottenham mendon për sulmuesin e Juventusit

101
0

Harry Kane ishte shumë pranë largimit nga Tottenhami gjatë verës, pasi Manchester City i Pep Guardiolës kërkonte me ngulm shërbimet e sulmuesit, por në fund transferimi dështoi. Në moshën 28-vjeçare, Kane po kërkon të bëjë një hap përpara, pasi në 5 ndeshje, nuk ka mundur që të gjejë ende golin.

Drejtuesit e Tottehnamit, duke ditur dëshirën e sulmuesit për t’u larguar, kanë filluar të mendojnë për përforcime ose deri diku për një emër që mund të zëvendësojë kapitenin dhe bëhet fjalë për suedezin Dejan Kulusevksi. Kontaktet e para kanë nisur dhe tashme bisedimet janë në rrugën e duhur dhe pritet që oferta e parë zyrtare të vijë gjatë merkatos së dimrit.

21-vjeçari shihet si i duhuri për londinezët e gjithashtu duhet thënë se hapësirat e tij tek Juventusi kanë qenë të vogla. Dejan vlerësohet rreth 40 milionë euro dhe drejtuesit anglezë janë të gatshëm për të investuar një shumë të tillë për sulmuesin suedez.

Juve, Kulusevski può partire: le ultime | Mercato | Calciomercato.com

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit