Home Sporti Klopp: Ishte ...

Klopp: Ishte goditje e madhe humbja ndaj Realit, por besojmë te kualifikimi

218
0

Liverpool pësoi një humbje të rëndë në shifrat 2-5 mbrëmjen e djeshme ndaj Realit duke konfirmuar një sezon që po shkon keq e më keq.  Por, pavarësisht rezultatit të thellë, Klopp beson te kualifikimi, teksa shpreson që në ndeshjen e kthimit fati të jetë me ta.

“E nisëm në mënyrë të shkëlqyer, kishim gjithçka që donim, u ndjemë mirë, shënuam dy gola dhe atmosfera ishte e jashtëzakonshme. Më pas ata shënuan çdo gjë u shkatërrua. Goli i dytë i tyre ishte një shuplakë, duhet ta pranojmë, por pas pjesës së parë kam pasur ende ndjenja shumë pozitive. Kjo ishte një goditje e vërtetë.

Ne humbëm shumë topa në momentet e gabuara, nuk mbaj mend një pasim për Nunez në pjesën e dytë. Në fund ua thashë djemve se ishte një goditje e madhe, por një humbje është më e thellë nëse ne nuk mësojmë prej saj. Ne do të mësojmë dhe do të përpiqemi përsëri, ne ende duam të fitojmë në Madrid dhe të kualifikohemi”, përfundoi Klopp.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit