Home Sporti Koeman lexon ...

Koeman lexon një deklaratë për shtyp dhe braktis konferencën!

161
0

Ronald Koeman nuk ka dhënë një konferencë për shtyp para ndeshjes së javës së 6-të ndaj Cadiz, por ka lexuar një deklaratë. Humbja kundër Bayernit dhe barazimi ndaj Granada-s ka sjell reagime të shumta, të cilat strategu holandez ka dashur që ti shuajë.

“Përshëndetje. Klubi është me mua si trajner në një situatë rindërtimi. Situata sportive është e lidhur me rrethanat financiare dhe anasjelltas. Kjo do të thotë që klubi dhe skuadra duhet të rindërtohen pa bërë investime të mëdha, çka kërkon kohë.

Futbolli evropian është një shkollë e mirë për këta talente. Në Ligën e Kampionëve nuk mund të presësh mrekulli. Humbja kundër Bayern Munich javën e kaluar duhet të trajtohet nga kjo perspektivë. Procesi në të cilin ne gjejmë stafin me ekipin tonë meriton të mbështetet pa kushte, me fjalë dhe vepra, duke mbështetur politikën teknike dhe procesin që ne po kryejmë.

Unë e di që mediae njeh këtë proces. Nuk është hera e parë në historinë e Barcelonës që kjo gjëndodh. Ne besojmë në mbështetjen tuaj në këto kohë të vështira. Ne, si skuadër dhe futbollistët, jemi shumë të lumtur me mbështetjen e madhe nga tifozët, siç kishim në ndeshjen në shtëpi kundër Granadës”, tha Koeman.

 

 

 

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit