Home POLITIKE Konventa Komb...

Konventa Kombëtare, nga fjalimi i Ilir Metës te ridimensionimi i LSI

246
0

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbajë sot në orën 19:00 në Pallatin e Kongreseve, Konventën Kombëtare, një event i rëndësishëm politik. Me interes pritet edhe prezenca e Ilir Metës, i cili do të mbajë një fjalim para mbështetësve të tij, një ditë përfundoi mandatin si President.

Vetë Meta nga selia e LSI-së, sot për gazetarët theksoi se do të punojë për të rikthyer referendumet në Shqipëri dhe fuqia do t’i rikthehet popullit.

Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force politike, Endrit Braimllari dje tha se Konventa Kombëtare do të shërbejë si pikënisje për një ridimensionim të LSI.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit