Home POLITIKE Kosova anëtar...

Kosova anëtare e asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, reagon Presidenti Begaj

85
0

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhguese në anëtare të asociuar.

Një votë ishte kundër dhe 14 vende tjera kanë abstenuar, në takimin e Asamblesë, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Begaj shkruan “Urime, Kosovë, për zgjedhjen Anëtare e Asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s!”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit