Home POLITIKE Kryeministri ...

Kryeministri Rama publikon pamjet e momentit të veçantë të mikpritjes në Akademinë Ushtarake në Nju Jork (VIDEO)

451
0

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga momenti i veçantë i pritjes në Akademinë Ushtarake “West Point” në Nju Jork.

I shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, kryeministri u shfaq përballë qindra studentëve të Akademisë Ushtarake për t’u dhënë lajmin se të gjithë do të kenë mundësi për një leje kalimi pa pagesë gjatë fundjavës.

“Unë u garantoj kadetëve një leje kalimi pa pagesë për ta përdorur në ditën e Kolombit në fundjavë”, shprehet Rama, ndërsa studentët nuk përmbahen dhe fillojnë brohoritjet dhe përqafimet.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit