Home Sporti Kupa e Shqipë...

Kupa e Shqipërisë/ Apolonia bën paqe me Kukësin, Egnatia shtang Skënderbeun

93
0

Ditën e sotme janë luajtur dy ndeshja të tjera të Kupës së Shqipërisë. Në stadiumin në “Loni Papuçiu”, Apolonia dhe Kukësi nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola.

Pavarësisht disa rasteve nga të dyja ekipet, asnjëra prej tyre nuk arriti të shënonte të paktën një gol.

Egnatia mori një fitore minimale 1-0 ndaj Skënderbeëut. Sfidën e vendosi një gol i shënuar në minutën e 96-të, nga Paulauskas, i cili i dha edhe fitoren ekipit të Rrogozhinës. Në orën 16:00 ka sqaruar ndeshjes mes Erzenit dhe Teutës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit