Home POLITIKE Kurti nuk erd...

Kurti nuk erdhi në Tiranë, nënkryetarja e PDK-së: Qasja idhnake karrshi Ramës dëmton Kosovën

8
0

Mungesa e kryeministrit Albin Kurti në takimin e Tiranës, por edhe të ndonjë zytari nga qeveria në kuadër të procesit të Berlinit, ka nxitur reagime të shumta në Kosovë.

Sjellje fëmijërore dhe politikisht të papërgjegjshëm, e ka vlerësuar nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku mospjesëmarrjen e kryeministrit, Albin Kurti në takimin me liderët e Ballkanin Perëndimor të organizuar nga kryeministri, Edi Rama në Tiranë.

“Kryeministër, Edi Rama nuk të ka ftuar në darsëm familjare, por në takim me liderët e rajonit, në kuadër të procesit të Berlinit. Në takime të tilla mospjesëmarrja juaj nuk është më refuzim personal i juaji karrshi Ramës. Nuk ka asgjë personale këtu. Mosdurimi dhe qasja e juaj idhnake karrshi Kryeministrit shqiptar po e dëmton Kosovën”, u shpreh Vlora Çitaku.

Sipas qeverisë së Kosovës, Albin Kurti e kishte njoftuar homologun Edi Rama që nuk do të merrte pjesë në këtë takim për shkak se e kishte konfirmuar pjesëmarrjen në edicionin e 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI në Greqi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit