Home Sporti Leao publikon...

Leao publikon mesazhin racist që mori nga tifozi: S’duroj dot të të shoh në fushë

43
0

Rafael Leão ka reaguar në rrjetet sociale për të denoncuar fyerjet raciste që ka marrë nga një fans.

“Nuk duroj dot më të të shoh në fushë, po bëhem racist dhe ti po më acaron. Dil sa më shpejt, ti dhe kushdo që të ndjek”, ka shkruar tifozi.

Portugezi e ka ndarë mesazhin duke iu përgjigjur tifozit: “Fatkeqësisht, bota vazhdon të ketë këtë lloj njerëzish mendjevegjël.”

Ka reaguar gjithashtu klubi i Milanit, duke i ofruar mbështetje sulmuesit: “Rafa, ne jemi me ty. Nuk ka vend për racizëm, as mes tifozëve tanë, as në futboll”.

Milan send message to Rafael Leao after racist Instagram post from  Rossoneri fan - Football Italia

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit