Home Sporti Leverkusen &#...

Leverkusen “arratiset” +11 nga Bayerni, Xhaka shënon super gol

754
0

Bayer Leverkusen mori një fitore të madhe ndaj Mainz 05 në shifrat 2-1, duke blinduar vendin e parë.

“Aspirinat” e nisën ndeshjen në mënyrë të përkryer teksa ishte Granit Xhaka që realizoi në minutën e tretë. Mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një super gol nga distanca me topin që mori një trajektore të pakapshme për portierin kundërshtar.

Goli i Xhakës

Miqtë reaguan shpejt dhe pas vetëm pesë minutash rikthyen baraspeshën me anë të Kohr që realizoi me kokë.

Leverkuseni vuajti për të gjetur golin e dytë me Andrich. Mesfushori goditi nga distanca e largët, një goditje qëndrore, por që gjeti të papërgatitur portierin Zentner që gaboi rëndë.

“Aspirinat” që “arratisen” në krye të Bundesliga-s me 61 pikë, momentalisht 11 më shumë se Bayern Munich i vendit të dytë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit