Home POLITIKE Lindita Nikol...

Lindita Nikolla vizitë zyrtare në Kosovë, takim me kryeministrin Kurti dhe Kreun e Kuvendit, Glauk Konjufca

50
0

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Kosovë. Nikolla do të zhvillojë një takim me Kreun e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, e më pas do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti. Po ashtu Nikolla do të takohet edhe me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Kjo është vizita e parë e Nikollës në Kosovë si Kryetare e Kuvendit, pasi u zgjodh në këtë detyrë më 10 shtator.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit